Dbajmy o swoją psychikę

Mimo iż z pomocy psychologów, psychiatrów korzysta coraz więcej Polaków, to w naszym społeczeństwie nadal jest to temat tabu.

Ludzie bardzo często nie tylko ukrywają, nawet przed bliskimi, że chodzą na terapię, ale przede wszystkim zwlekają z taką decyzją do ostatniej chwili. Szukanie pomocy u terapeuty postrzegane jest bardzo często wręcz jako oznaka słabości.

W naszym społeczeństwie pokutuje przekonanie, że w kwestiach psychiki należy radzić sobie samemu, albo co istotne, że pogorszenie kondycji psychicznej nie jest tak ważne, jak inne dolegliwości. Z tego też powodu ludzie bardzo często bagatelizują schorzenia psychiczne. Niestety konsekwencje tego mogą być poważne.

Nasza psychika, tak jak i inne sfery naszego zdrowia, wymaga pielęgnacji, diagnozy, a wtedy, kiedy to konieczne, leczenia.

Zachęcam zatem tych wszystkich, którzy doświadczają dolegliwości psychicznych do zadbania o tę właśnie sferę życia, ponieważ dobrostan psychiczny warunkuje tak wiele aspektów naszego życia.

Dbajmy zatem o swoją psychikę.

Zwracajmy się o pomoc do profesjonalistów.

Korzystajmy ze wsparcia, jeśli tego potrzebujemy!

W jaki sposób podnosić jakość życia, dlaczego warto to robić?

Zapraszam do obejrzenia programu „Rozmowy Niekontrolowane” , w którym mówiłam o terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach.

O swoją psychikę i jakość życia warto dbać przez całe życie, bez względu na wiek, o czym mówiłam z Moniką Kamieńską w rozmowie z redaktor Moniką Sawicką.

Czy jesień życia może być wiosną możliwości? Wiele wskazuje na to, że tak:)

Zapraszam do obejrzenia filmu ze spotkań autorskich promujących książkę „Srebrne Tabu” – publikacji, która pokazuje, jak cieszyć się życiem, radzić sobie z trudnościami, pozostać w dobrej kondycji, czuć się atrakcyjną/atrakcyjnym – odnajdywać pasje.

EMAIL